تمرین درمانی

یکی دیگر از بخش­های بسیار مهم فیزیوتراپی تمرین درمانی و یا ورزش درمانی است. در اغلب موارد (مخصوصاً بیماریهای مزمن) پس از فیزیوتراپی و یا در حین جلسات به شما یکسری تمرین داده می­شود. این تمرینات یا با هدف درمان بیماری و بعضاً نیز جهت پیشگیری و جلوگیری از عود مجدد به افراد توصیه می­شود. در هر دو صورت اهتمام به این ورزش­ها از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار خواهد بود.

بدانید که ورزش­ها بسته به نوع بیماری و شرایط بیمار طراحی و تجویز می­گردند. بنابراین توجه به دو نکته اهمیت خواهد داشت: نخست اینکه از تمریناتی که در فضاهای مجازی مطرح می­شوند ترجیحا استفاده نکنید چرا که هیچ دو بیماری شبیه به هم نیستند؛ و دوم اینکه زمانی که از متخصص مربوطه تمرین می­گیرید از وی بخواهید تمرینات تخصصی مربوط به شخص شما را تهیه و به شما بدهد.

شاید ذکر این مثال موضوع را روشن­تر کند. در مورد زانو درد بسته به اینکه محل و مدل زانو درد چگونه باشد نوع تمرین با هم تفاوت داشته و به همین دلیل چندین سبک مختلف تمرین درمانی در زانو وجو دارد. برای مثال تمریناتی که برای سندرم چرخش داخلی با والگوس داده می­شود متفاوت از تمریناتی است که در سندرم چرخش داخلی بدون والگوس تجویز می­گردد. لذا ابتدا باید نوع سندرم و علت زانو درد مشخص شده و سپس تجویز تمرینات انجام گیرد. توصیه ما بر این است که قبل از تشخیص تخصصی هیچگونه تمرینی انجام ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست